Ip Adresinden Bilgisayar Adını Bulma

Ağdaki bir bilgisayarın adını ip adresinden bulmak için nbtstat komutu kullanılmaktadır. Örneğin adını öğrenmek istediğiniz bilgisayarın IP adresi 192.168.1.149 ise, komut satırında;

nbtstat -a 192.168.1.149

komut satırını çalıştırıyoruz. Ve cevap olarak aşağıdaki gibi size bilgi gelecektir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (32 votes cast)
Ip Adresinden Bilgisayar Adını Bulma, 8.4 out of 10 based on 32 ratings

28 thoughts on “Ip Adresinden Bilgisayar Adını Bulma

 1. gülşah on

  gerçekten çok güzelmiş de bunu nerede çalıştırıyoruz onu da öler misiniz:(

 2. Ctrl + R tuşuna basıp cmd yazınız ve entere basınız. Komut satırı penceresi açılacaktır. Bu işlemleri bundan sonra yapabilirsiniz.

 3. simin on

  yerel ağ başlantısı
  düğüm ip adresi ….
  ana pc bulunamadı

  bluetooth ağ bağlantısı
  düğüm ip adresi 0.0.0.0
  ana pc bulunamadı

  diyosa ne demek oluyo??

 4. Bluetooth Ağ Bağlantısı’nın bulunduğu ağda o ip adresi olmadığını söylemekte. Bilgisarınızda birden fazla ethernet,wireless gibi modemler bulunmaktaysa bu komut o ağların hepsini kontrol etmekte. Eğer o ağda yoksa bulunamadı, var ise bilgisayarın ismini verir.

 5. simin on

  açıkçası facebook’un bildirisinde bilinmeyen cihaz olarak tanımladığı IP=… adresi üzerinden bir şeyler bulmaya çalışıyorum; kendi IP adresimi yazınca gösterdiğiniz gibi çıkıyor; ama fb’nin verdiği IP’ler ana pc bulunamadı uyarısı veriyor.
  farklı kişilere de sordum fb’nin bildirdiği IP adresleri 88.2.. olarak başlıyor.
  Bu arada şimdi fark ettiğim kadarıyla
  “yerel ağ başlantısı
  düğüm ip adresi ….
  ana pc bulunamadı” olarak yazdığım mesajda düğüm ip adresi olarak benim ip adresim yazıyor…

 6. simin on

  IPv4 DNS sunucusu sanırım benim elimde olan(FB’nin verdiği bilgi) burdan IPv4’ünü bulup nbtstat yapmam gerek anladığım kadarıyla, konunun altına konuyla alakasız bir soru yönelttiğim için kusuruma bakmayın.
  Öyle bir adresin genel IP’sini nasıl bulabilirim biliyor musunuz?

 7. Şöyle düzelteyim, vermiş olduğum komut ile iç networkunuzde bulunan ip adreslerini taratabilirsiniz. Kendi ağınızda olmayan bir ip adresinin kime ait olduğunu bulamazsınız. Eğer hacklendiğinizi düşünüyorsanız ve benzeri bir durum varsa hukuki işlemlere başlamanız gerekir. Bu site size faydası olacaktır diye düşünüyorum. http://www.hukuki.net/showthread.php?93196-X-tarihinde-hacklendi%F0i-ileri-s%FCr%FClen-maile-o-tarihte-giri%FE-yoksa

 8. yasemin on

  IP=95.14.126.213 bu ıp numaralı vatandaş facebook adresimi ele geçirdi bunun kim oldugunu nasıl ögrenebilirim yardım edin lütfennnnnn

 9. Selam Yasemin, öncelikle ip adresini nereden buldunuz bilmiyorum ama bu tür olaylarda emniyete giderek şikayette bulunabilirsiniz.

 10. serdar on

  176.240.145.163

  bı ıp ankarada kime ait bulabilir misiniz lütfen

 11. İnternet üzerindeki bir IP adresinin kime ait olduğunu, saat tarih bilgisiyle birlikte şikayetçi olduğunuzda öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde yasal yollar ile öğrenemezsiniz.

 12. VEDAT BİTER on

  slm ramazan abe ben vedat benim faceme bitane şerefsiz giriyo afededersin arkadşlarıma hem küfür ediyor hemde poker cipi istiyor msnmi ele geçiremez ve geçirmedi ama facemi ele geçirmiş her face şifresini değiştirdiğimde tekrar kırıyo giriyo abe sana zahmet bana bulurmusun onu bulsan çok sevinirm abecim gerçekten böle insanlardan nefret ediyorum

  Merhaba Vede,
  23 Kasım 2012 Cuma, 17:59 (UTC+02) tarihinde Facebook şifreniz değiştirildi.
  İşletim sistemi: Windows
  Tarayıcı: Chrome
  IP adresi: 88.252.36.211
  Tahmini konum: Diyarbakir, 21, TR

 13. Selam Vedat, sitede anlatılan konu maalesef düşündüğün konu değil. Facebook ile iletişime geçmeni öneririm.

 14. Mehmet on

  ben iki bilgisayar arasında ağ kurcam biri laptop biri masaüstü kablosuz modem war nasıl ağ bağlantısı yapabilirim?

 15. Selam Mehmet,

  İki bilgisayarın da internete aynı modem üzerinde çıkıyorsa zaten fiziksel olarak aynı ağ içerisindedir. Ne yapmak istediğinizi söylerseniz daha detaylı cevap verebilirim.

 16. bi kişinin ıp numarası var bende ben tel ile adresini bulmak istşiyorum

 17. melis on

  Mrba.. Benim bir konuda yardima ihtiyacim var fotograflarim çalındı ve baska bir fake hesapta kullanılıyor. Ip adresni bulmak veya kullanan kisinin sehrini ogrenmek istiyorum ne ypablirm..

 18. Gürkan on

  Ramazan bey CTRL+R tuşuna basınca herhangi bir sayfa açılmıyor. İşlemi nasıl yaptığımızı aşama aşama anlatırmısınız. Kolay gelsin.

 19. CTRL+R tuşu değil, Windows Tuşu +R tuşunu deneyiniz veya başlat menüsünden çalıştıra tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

 20. bu kod bana sadece bil. kullanıcı adını veriyo peki bunun yanında kullanıcı parolasını veren varmı ip ye bağlanmak için 2 sinede ihtiyaç var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>